niedziela, 1 kwietnia 2018

Wielki... Wsparcie

Witaj!
Po pierwsze, bardzo cieszę się, że tu jesteś, cieszę się, że czytasz tego bloga, że poświęcasz mi swój cenny czas. Dziękuję!
Przy sposobności życzę Ci największej Radości ze Zmartwychwstania Pana Jezusa, siły, takiej jaką On ma oraz Jego zaufania!

"Śpiewajcie Panu,
bo wielka Jego moc
i chwała!
On z niewoli zła
swój lud ocala!"

Wsparcie? Nie pisałam o tym? Owszem, wspominałam już o tym, że nie jesteśmy sami, o potrzebie bycia razem. Ciekawe, że podobny temat znów się pojawia. Myślę, że to coś znaczy, że to tak ważna sprawa, że trzeba o niej sobie czasem przypominać.

Wiem, że dziś jest już Wielkanoc, ja jednak cofnę się na chwilę do Wielkiego Czwartku i Piątku. To był dzień, kiedy Pan Jezus usilnie modlił się do Swego Ojca. Cierpiał wtedy niesamowicie. Był sam, uczniowie posnęli. Sama siedząc tego dnia w kościele także byłam śpiąca. "Czuwajcie i módlcie się, abyście nie ulegli pokusie; duch wprawdzie ochoczy, ale ciało słabe." Mt 26,41. Jednak nie mogłam od tak pójść sobie do domu. Ja potrzebuję Go cały czas i On jest za mną ZAWSZE, dlatego chciałam Mu się odwdzięczyć. Wspierać swoją obecnością. Być z nim. Siedzieć, bo wystarczyło, że tam byłam. Wierzę, że w ten sposób było Mu choć trochę lżej.

Każdy z nas potrzebuje czasem wsparcia. Są sytuacje, w których nie jesteśmy w stanie fizycznie pomóc. Rodzi się wtedy inna możliwość - wsparcie psychiczne, duchowe. O wiele łatwiej jest zrobić cokolwiek, gdy ma się świadomość, że ktoś w nas wierzy, że ktoś dodaje otuchy. Nie trzeba nieustannie tego powtarzać, lepiej coś zrobić. Warto uczynić tak, by druga osoba była tego świadoma, by wiedziała, że jesteśmy z nią/nim.Często wystarcza sympatyczny uśmiech. To ciekawe, prawda? Można wesprzeć drugą osobę chociażby takim gestem. Tak, uśmiech ma tak potężną siłę działania! Oczywiście, jeśli mamy kogoś bliższego, można zrobić coś więcej, napisać motywującego sms-a, przysłowiowo "poklepać po plecach", czy po prostu być - fizycznie przy tej osobie.
Zrobić wszystko, by osoba potrzebująca wsparcia mogła powiedzieć "Mogę na nią/niego ciągle liczyć!"

Życzę Ci byś umiała/umiał wspierać swoich bliskich, ale nie tylko bliskich.

Jesteś Wspaniała/Jesteś Wielki!

Ściskam,
\Daria

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz